czwartek, 4 marca 2010

Przeminęło z wiatrem...

To były czasy kiedy damy nosiły jeszcze takie portmonetki i etui na chusteczki. Dzisiaj tandeta i często nadużywana " funkcjonalność opakowań" po pierwsze wcale nie jest elegancka a po drugie przysługuje się do niszczenia środowiska.


Dzisiaj mamy wiele rzeczy "jednorazowego użytku" ale czy to konieczne ? Wygodne owszem, lecz to nie wszystko, jeżeli pomyślimy że zwykłe torby z foli czyli tzw. reklamówki są właściwie niezniszczalne a nasza Matka Ziemia potrzebuje ok. 700 lat żeby je "przetrawić" to włosy się jeżą na głowie, a przecież nasze dzieci i kiedyś nasze wnuki też chciałyby jeszcze zobaczyć trochę prawdziwej natury a nie góry odpadów z foli, plastiku itp...

Pierzmy ściereczki do garnków i różne szmatki do czyszczenia, używajmy środków czyszczących np. z octem. Niech nam nie będzie żal niezawsze iść za modą i co sezon kupować rzeczy tylko dlatego że są akurat "in", to co jest dobrej jakości i eleganckie jest zawsze modne, (nawet po sezonie) a to co jest modne nie zawsze musi być eleganckie, weźmy np. supertanie plastikowe obuwie prosto z Chin - obrzydliwość !

10 komentarzy:

 1. Same eleganckie śliczności :). Faktycznie biedna ta nasza Matka Ziemia ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu :) (apandana)
  Wszystkie trzy są "zdobyczne" lub lepiej są spadkowymi dobrami, czyli od mamy, ona też kocha się w takich rzeczach. Te czarne dwie są tutejsze czyli rodem z Wiednia a ta ta kolorowa w kwiaty pochodzi z Hiszpanii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie sie podoba ta kopertowa, lubie takie babskie cacka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej, ojej! Ja kocham takie torebeczki! Ta ostatnia cudna jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej pokazałaś to co tygryski lubią najbardziej, przepiękne.Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 6. zdecydowanie się z tobą zgadzam.. a te portmonetki.. cudo, cudo i jeszcze raz cudo :) Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się ta czarna haftowana w kwiaty
  / albo jest to tkanina żakardowa?/, zresztą wszystkie są piękne .W naszych sklepach pojawiły się torby papierowe z makulatury , a poznikały torby foliowe , mamy już odbiór segregowanych śmieci , ale to wszystko to jeszcze kropla w morzu .pozdrawiam Yrsa

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz rację, toniemy w śmieciach (dosłownie i w przenośni), w rzeczach bez wartości i bezosobowych. W rzeczy robione ręcznie wkłada się duszę i to stanowi ich największą wartość. Torebki cudne! Gdy byłam w Wiedniu, widziałam w Hofburgpassage sklepik "Petit Point", tam były takie haftowane portmonetki, torebeczki i same cuda. Niestety, były poza moim finansowym zasięgiem, ale udało mi się naciągnąć męża na łyżeczkę z haftem, która choć całkiem niepraktyczna, cieszy oczy i jest śliczną pamiątką.
  Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Zachęcam Cię do szycia, bo przy takim zamiłowaniu do piękna, jakie widzę na Twoim blogu, na pewno coś ładnego wyjdzie spod Twojej igły :).
  Pozdrawiam. Hania

  OdpowiedzUsuń